Niezależnie od tego, czy mówimy o modzie, urodzie, czy o włosach, metale i szarości nigdy nie były tak modne. Widzieliśmy modele dumnie przesuwające się po wybiegu w londyńskim Fashion Week, inspirujące wpływowe osoby, które miały również niesamowity metaliczny wygląd.  Widzieliśmy także jak na poznańskim pokazie Galactic Color stylizacje moje i Jacka Rybackiego rozgrzewały publiczność.

Galaktyczne inspiracje Jacek Rybacki & Tomasz Marut

Metalic Color i szarości – pisałem już o tym jakiś czas temu. Wówczas przecierałem szlaki badając szarości oraz sprawdzając jak to się nosi. Świat mody miał lekki stosunek do koloru szarego – lekce go ważył, podczas gdy ja ważyłem go rozważnie.

Szarość jest wdzięczna dla fryzjera. Otwiera spektrum możliwości. Teraz kiedy trend alerty błyszczą neonem donosząc o galaktycznej i metalicznej modzie, kolor szary stał się szczególnie upragniony. Akceptują go Ci co chcą być en vouge, ale bez tej wszechobecnej ekstrawagancji, pytają o niego kobiety eleganckie, te które zawsze są bliżej klasyki, a także te które chcą być bardziej glamour. Okazuje się, że szary doskonale kompensuje wszystkie te zapotrzebowania.

Tomasz Marut - w stronę szarości
Tomasz Marut - w stronę szarości
Tomasz Marut - upięcie w galaktycznym wymiarze
Tomasz Marut - upięcie w galaktycznym wymiarze
Tomasz Marut- loki też są kosmiczne
Tomasz Marut- loki też są kosmiczne
Tomasz Marut - spice cut
Tomasz Marut - spice cut

I kiedy aktualnie estetyka barw bardziej śmiałych i metalicznych wypełnia fryzjerską paletę, szarość doskonale odnajduje się w tych galaktycznych inspiracjach. Jej pojaśnienia, srebrne wariacje, platynowe epigony pozwalają na stylistyczne popisy.

Propozycje polskich stylistów – stylizacje dla L’Oréal Professionnel

Szary jest także sprawdzianem dla fryzjerskiego rzemiosła. Nie każde włosy dobrze go znoszą. A sama koloryzacja znosi się za to szybko. Jego trwałość jest kwestią pielęgnacji i zrozumienia natury włosa. Tu nie ma demokracji – nie wszystko jest dla wszystkich w aspekcie koloryzacji. Wprawiony fryzjer powiem Wam o tym. Wychodząc na przeciwko wyzwaniom, polscy styliści stworzyli dla polskich fryzjerów olśniewający katalog fryzur by  L’Oréal Professionnel. Gratuluje kolegom pomysłowości i wykonania. Jest na czym oko zawiesić i jest za czym podążać.

Tomasz Marut