Inspiracje i pomysły przychodzą wraz z tworzeniem. Kiedy w głowie projektuje kolejną kolekcje wiem, co będzie ich motywem przewodnim, co aktualnie mnie pociąga i nurtuje.

 

Lookbook L’Oréal Professionnel. 2019 to dla mnie pokaz możliwości jaki stwarza kolor – tu jest to kolor fioletowy. Ilość barw i refleksów w jakich mieni się fiolet, to cała gama różnych jakości. 

W realizacji projektu zawsze towarzyszy mi najlepszy zespół. Barbara Pieczara-Książek, Klaudia Matysiak to stylistki naszego salonu Avant-Après. Za obiektywem stał Łukasz Sokół, stylizacje to pomysł Wojciecha Skulskiego, za make up odpowiedzialna jest Barbara Rębiś. Modelki to nasze stałe klientki – świetnie się z nimi współpracuje. 

W autorskiej kolekcji zaprezentowanej w lookbooku 2019 dominuje kolor w różnych odsłonach. Fiolet jest rozcieńczony i wyraźny, delikatny i dominujący, zimny, atramentowy. W różnych ujęciach fiolet może być czerwienią filetową, fioletem z domieszką brązu oraz jasnym blondem opalizującym fioletem.

Fiolet w fryzjerstwie zawsze funkcjonował, ale gdzieś na zapleczu swoich możliwości, głównie jako neutralizator odzyskujący świeżość blondu.

W mojej kolekcji 2019 wykorzystuje różne techniki uwydatniając potencjał stylizacji oraz koloru. Dominującą techniką jest balayage, główną ekspresją jest młodość, fantazja, ambicja, odwaga działania i wyrazu, młodzieńcza wiara, swoboda bycia. Brak tu miejsca na francuską elegancje. Więcej jest nonszalancji i wyrafinowanego eksponowania osobowości, bycia fit, bycia w ruchu, bycia na czasie. Jest tu akcja, dynamika, jest tymczasowość, jakbyśmy wpadli na siebie niechcący. Jutro może być wszystko inaczej.

Wasz Tomasz Marut