Kto wiedział, że kolor włosów może pomóc kształtować obraz twarzy? – Umówmy się – wszyscy to wiedzieliśmy! Jeśli nie była to wiedza oczywista jak ta, że dwa plus dwa równa się cztery, to przynajmniej zakładaliśmy, że ten arytmetyczny wynik oscyluje w okolicach pięciu, a kolor włosów, jak rama obrazu wpływa na optyczny odbiór twarzy.

Tomasz MarutMówienie, że kolor włosów ‚modeluje’ twarz jest na granicy tautologii. Każda klientka zauważa jak zmieniający się na długości włosa odcień wpływa na kształtowanie konturu twarzy w zależności od stopnia rozjaśnienia, zaciemnienia, od jego tonacji w ogóle.

Marka L’Oreal postanowiła zgłębić tą tajemną wiedzę, doprecyzować technikę koloryzacji tak, by uzyskać zamierzony rezultat, adekwatny do naszego zarysu twarzy, do naszych oczekiwań.

Wszystko zaczęło się od makijażu, w którym techniki modelowania-konturowania pokazują, jak za pomocą podkładu i pudru zdefiniować i podkreślić rysy twarzy. Ten trend został powiązany z konturowaniem włosów, który pozwala na stworzenie idealnej stylizacji opartej na optycznym modelowaniu twarzy.

Tomasz Marut konturowanieTechnika konturowania wykorzystuje staranne ułożenie kolorów wokół twarzy, może zmienić wygląd kształtu twarzy poprzez podkreślanie twoich najlepszych cech oraz naturalnego odcienia skóry. Jest to technika barwienia, która używa kombinacji aplikacji różnych tonów przy uważnym ich rozmieszczeniu, tak by stworzyć grę blasków oraz optyczną głębie w wybranych obszarach. Ciemniejsze odcienie tworzą cienie i są wykorzystywane do skrócenia lub zawężenie kształtu twarzy, natomiast jaśniejsze odcienie wydłużają kształt twarzy, odbijając światło. To sprytne rozmieszczenie koloru i staranny dobór odcieni wywołuje złudzenie optyczne –  rysy twarzy wydają się bardziej określone, zaakcentowane w tych miejscach, gdzie sobie tego życzymy.

W ogólnym odbiorze twarz może mieć zarys owalny, kwadratowy, prostokątny, podłużny, czy też diamentowy jeśli kości policzkowe są szersze od szczęki i czoła. Sama możesz zauważyć dominujący zarys Twojej twarzy, poprzez zaczesanie włosów do tyłu i za uszy. To jest krok pierwszy i prymarny w tej technice koloryzacji. 

Tomasz Marut CounturingTwój stylista najpierw musi zidentyfikować Twój unikalny kontur, struktury kości, ich zarys. Następnym krokiem jest rozszyfrowanie gdzie ciemniejsze i jaśniejsze odcienie powinny być umieszczone wokół twarzy, aby ponownie „wyrzeźbić” jej wygląd. Założeniem jest osiągnięcie optymalnych proporcji, zakładając, że wzorem do którego się odnosimy jest owal.  Aby utrzymać maksymalnie subtelny efekt, odcienie wybranych kolorów nie powinny przekraczać dwóch tonacji powyżej lub poniżej naturalnego koloru włosów tak, by dodatkowo korespondowały z karnacją.Contouring Tomasz MarutContouring nie jest może odkryciem na miarę Kolumba, nie zmieniamy mapy świata, ani też nie otwieramy specjalnych salonów. Technika ta rozwinęła się w oparciu o znaną wszystkim stylistom i artystom oczywistość, że tak „kolor ma znaczenie”. Metoda ta zakłada jednak celowe i świadome wykorzystanie tej wiedzy, po to by dać klientkom nie tyle poczucie komfortu, iż mają wpływ na swoją urodę, ale, że odkryły jej maksymalny potencjał.

Zapraszamy do naszego salonu.

Wasz Tomasz Marut