Włosy są jak miłość. Nie można traktować ich biernie. Trzeba koło nich chodzić, pielęgnować  je, podtrzymywać.  Kolekcja COLOURS OF LOVE jest wynikiem tak wypielęgnowanych inspiracji. To powrót do wartości podstawowych, namiętności pierwszych, do genezy naszych radości.  Widzę ją w błyszczących oczach klientek, w uniesionych kącikach ust, w zmarszczkach śmiechu, w spojrzeniach widzących więcej niż  jest podane do percepcji.

W kolekcji dominuje Hairchalk. Technika koloryzacji bazującą na kontrastach. Tu została wykorzystana w sposób niestandardowy. Posłużyła do stworzenia barwnych refleksów połyskujących w głębi bazowego koloru. Łamie konwencje, rozbija światło, nadaje fryzurze czwarty wymiar. Estetyka fryzur, paleta barw (blond, brąz, rudy) to różne odcienie miłości – tej spełnionej, totalnej, niespodziewanej. Kolory w technice Hairchalk elektryzują, wywołują dreszcz poruszeń. COLOURS OF LOVE pobudza zmysły.

Chciałem, aby włos wabił, kusił gęstością, sprężystością, aby prosił o dotyk. We włosach jest coś miękkiego, delikatnego, rozczulającego nawet – jakby się trzymało w ręku młodziutkiego wróbla.  Nie pozostaje się obojętnym na takie doświadczenia.

COLOURS OF LOVE to wyraz tej ekscytacji, która towarzyszy nam w czasie zakochania. Sensacje miłości i ta tajemnicza aura dostojności zdarzeń, wyjątkowości.  Jeśli nawet nie jest to pierwszy motyl w brzuchu, to na pewno jest innej maści i zawsze monarszy.

COLOURS OF LOVE powstało bo zakochałem się już tysiąc razy. W urodzie, w wdzięku, w niepowtarzalnym uroku moich klientek.  Z nimi i dla nich stworzyłem całą kolekcje.

Wasz i zawsze Wasz – Tomasz Marut