Trendy fryzjerskie IT LOOKS – IT GIRLS  L’Oréal Professionnel

Do sloganów, nośnych wyrażeń i drukowanych frazesów ambiwalentny mam stosunek. IT GIRLS to hasło, formuła, która jak abra-kadabra ma odczarować kobiety, sprawić, że uwierzą w swoje „to”, które na pewno jest niezwykłe i warte eksponowania.

IT LOOKS  to aktualny trend, technika koloryzacji, ścięcia, to możliwości stylistycznych kompilacji. Srebrny blond, różowe złoto, stalowy brąz subtelnie skrzące się barwami dzięki technice koloryzacji sombré, ufryzowane w  modern kok, classic bob, lub retro fale – to jest język, który do mnie przemawia.

Nie wzrusza mnie idea, kwestia, czy  inspiracja pochodzi od odważnych kobietek o niezależnym usposobieniu, dbających o to, by nie zginać w mani naśladowczej tłumu,  czy od hollywoodzkich celebrytek, pewnie kroczących po czerwonym dywanie w diamentowych szpilkach. Podziwiam je wszystkie i czesałbym każdą z osobna z jednakową atencją

***

Tomasz Marut, salon stylizacji, salon fryzjerski, Avant-Apres

Gama kolorystyczna platynowego blond uwodzi swoimi możliwościami- sięga od intensywnej szarości do subtelnego srebra. Widzę tą metalową poświatę mieniącą się w beachy falach kobiet o niebieskim, wręcz lodowym spojrzeniu.

Tomasz Marut, Avant Apres, salon fryzjerski, salon stylizacjiRóżowe złoto, brzoskwinią opalizujące – to interpretacja koloru blond w ciepłej tonacji, puszy się blaskiem w retro lokach. W głowie mam obraz co najmniej trzech kobiet, które rozpromieniłbym soczystym smakiem blasków.

Tomasz Marut, Avant-Apres, salon stylizacji, salon fryzjerskiBrązy chłodne i mroźne – od ciemnego, popielatego brązu po jasny, chłodny kasztan. Metaliczne odcienie idealnie komponują się z nowoczesnym bobem – w długościach, w których uwielbiam pracować.

Technika koloryzacji sombré pozwala uzyskać efekt naturalności. Od DIP DYE sezonu jesień-zima 2012-13, poprzez KLASYCZNE OMBRE wiosna-lato 2013, kolejną propozycją od L’Oréal Professionnel jest SOMBRE, które wykorzystuje mniej kontrastujące kolory na długościach i na końcach, rozpuszczając ostrą linię przejścia kolorów. To sposób na zindywidualizowanie każdej stylizacji, na kreacje zgodnie z oczekiwaniami klientki, na sezon zimowy pełen inspiracji i fascynacji z uzyskanych efektów

Wasz

Tomasz Marut